5 טיפים להתאמת קורות החיים שלך לקריאה מהירה של מגייסים

מאת JobHunt

Resume

מגייסים עוברים על מאות קורות חיים ביום, כתוצאה מכך זמן הקריאה של קובץ קורות החיים הוא למשך 5 שניות בממוצע.

לכן, קורות החיים צריכים להיות מונגשים לקריאה מהירה של מגייסים.

חמשת הכללים החשובים ביותר לכתיבת קורות חיים:

(חלקם אולי ידועים, אבל בזמן כתיבת המסמך חשוב להקפיד על כולם).

  1. מיקוד – חשוב שבתוך 3 שניות מפתיחת המסמך מגייסים ידעו לאיזה מקצוע אתם מכוונים. חשוב לרשום זאת כבר בכותרת ובתמצית. חשוב לי להדגיש שמה שרושמים בסוף המסמך ייתכן ובכלל לא יקרא. אולם, חשוב שמילות באז ומונחים חשובים יופיעו, על מנת לעבור את הסינון של התכונות האוטומטיות המסננות את קורות החיים על פי מילות מפתח.
  2. עמוד אחד בלבד: אין סיכוי שאתם לא יכולים להכניס את כל הידע, היכולות, הנסיון והמסר שאותו אתם רוצים להעביר לעמוד אחד. בנוסף חריגה מעמוד אחד יכולה להתפרש אצל המעסיקים כאי יכולות להפריד בין עיקר וטפל, בעיקר אם אתם בתחילת הדרך. היחידים שיכולים לחרוג מכך הם מועמדים בעלי נסיון של 15 שנה ומעלה, וגם אז אסור לחרוג משני עמודים.
  3. כתיבה בנקודות ולא בפסקה- כתיבה בנקודות מנגישה את המסמך לקריאה מהירה, מה שלא כתוב בנקודות לא יקרא. גם התמצית צריכה להיכתב בנקודות ולא כפסקה.
  4. התאמת הפורמט לפרופיל המקצועי שלך: התאימו את סדר הקטגוריות לפרופיל המקצועי שלכם, אם אתם מעוניינים שהמגייס יתמקד בהשכלה שימו אותה בהתחלה ובגדול, אם הנסיון התעסוקתי שלכם הוא הרלוונטי ביותר למגייסים שימו אותו ראשון ומודגש. אם אתם דוברים 5 שפות וזהו היתרון שלכם, כתבו זאת כבר בהתחלה ובגדול.
  5. להשמיט פרטים אישים שעלולים להפריע: זה שאתם גרים ברינתיה ויודעים שזה 20 דקות מתל אביב זה אחלה, אבל זה יכול להשמע למגייסים כאילו אתם גרים ברמת הגולן ואין סיכוי שתכנסו לגוש דן בבוקר. גם אם אתם גרים בירושלים, באר שבע, אשדוד, זכרון יעקוב וכו' ואתם מחפשים עבודה במרכז מומלץ להשמיט את מקום המגורים. אל תתנו למגייסים לפסול אתכם על סמך הנחה חסרת בסיס שאתם לא מוכנים לנסוע מרחק מסויים בבוקר לעבודה. כשמשמיטים פרטים אישים מגייסים צריכים להתקשר אליכם בשביל לשאול זאת, ואז כבר הרווחתם שיחה מול מגייס והזדמנות למכור את עצמכם ולהגיע לראיון. לא רק מקום מגורים, ההמלצה שלי היא להשמיט כל פרט אפשרי ולהשאיר רק פרטי התקשרות: טלפון, מייל ולינקדאין.

כמובן שאחרי שסיימתם לכתוב את קורות החיים חשוב לעשות בדיקה שהם אכן מעבירים את המסר ואת מה שהחלטתם להגיד- שיטה טובה לעשות את הבדיקה הזאת:

*קראתם רק את החלקים המוגשים בטקסט? קחו בחשבון שהרבה מהמגייסים קוראים כך את קורות החיים שלכם.

השאר תגובה