בניית קריירה או שני חברים יצאו לדרך…

מאת JobHunt

כיווני קריירהלקוחות רבים מתייעצים איתי לגבי הקריירה שלהם ואיך היא התפתחה או נעצרה לאורך השנים. לאחרונה שוחחתי עם שני חברים שמהלך הקריירה שלהם מהווה דוגמה מעניינת לאיך קריירה יכולה להתגלגל לכיוונים שונים, ואיך הבחירות שלנו יכולות להיות גורליות.

שני חברים יצאו לדרכם המקצועית בשנת 2005, שניהם בוגרי הנדסת חשמל בבן גוריון (חבר שלישי כותב לכם).

חבר א' עבד בתחום החומרה, אחרי שנה מיצה את התפקיד ועבר לחברה אחרת, שם התקדם לתפקיד של ראש צוות. אחרי שלוש שנים התחיל לחפש תפקיד בכיר יותר, ומצא תפקיד כארכיטקט חומרה במרכז פיתוח של חברה גדולה.

חבר ב' גם הוא התחיל בתחום החומרה בחברת סטארט-אפ, והתקדם כעבור שנה לתפקיד של ראש צוות. הוא בנה על אקזיט מוצלח, ולמרות שהרגיש שמיצה את התפקיד, העדיף לחכות לפריצה ואף השקיע כסף נוסף במניות ואופציות של החברה בה עבד. מקץ חמש שנים החברה נקלעה לקשיים, השכר קוצץ ועתיד החברה נראה עגום….

מה אפשר ללמוד מהדוגמאות הנ"ל ?

  • חשוב מאוד לתכנן את הקריירה בתבונה ולקבוע מטרות לעתיד הרחוק.
  • גם אם נוח ונעים במקום מסויים, חשוב לדעת לעשות את המעבר לתפקיד הבא ברגע שהתפקיד מוצע. אם לא מציעים לכם תפקיד מתאים בחברה הנוכחית – המשיכו לחברה אחרת.
  • לא תמיד המשכורת היא הדבר החשוב ביותר, אלא מהלך הקריירה והמטרה שהצבנו לעצמנו.
  • חשוב לזכור – על כל סטארט-אפ אחד שמצליח יש לפחות 20 שנעלמו. לכן, שיקלו בתבונה את הסיכוי לעומת הסיכון.

אם יש לכם דוגמאות נוספות או סיפורים מהחיים, אשמח לשמוע בתגובות!
שנה טובה !

2 תגובות לפוסט

  •  :  אבל לחבר ב' יש עכשיו ניסיון בניהול צוות ולכן יקחו אותו ללא שום בעיה לכל עבודה אחרת, אמנם הקריירה של חבר א' תתפתח במהירות, מאחר והוא לא יצטרך להתחיל מחדש, אבל בכל מקרה לחבר ב' יש את הניסיון.
  •  :  בניית קריירה או שני חברים יצאו לדרך… שני חברים שמהלך הקריירה שלהם מהווה דוגמה מעניינת לאיך קריירה יכולה להתגלגל לכיוונים שונים, ואיך הבחירות שלנו יכולות להיות גורליות. שני חברים יצאו לדרכם המקצועית בשנת 1983, שניהם בוגרי הנדסת מכונות בבן גוריון (החבר השני הוא הכותב לכם). חבר א' עובד מאז ועד היום בתעשיה אוירית, עבר שנים של עליות וירידות, לא הרויח את משכורות תקופת הבלון בהי-טק, אך לא ספג את הנפילות. לסיכום - יציב וצפוי לטוב ולרע. חבר ב' גם הוא התחיל בתעשיה אוירית עבר משם להיי-טק והחליף מקום עבודה כל 4 שנים בממוצע. המשכורת בשנות השפע הייתה גבוהה, אך היו נפילות ותקופות ללא עבודה. מה אפשר ללמוד מהדוגמאות הנ"ל ? # חשוב מאוד לתכנן את הקריירה בתבונה ולקבוע מטרות לעתיד הרחוק - אך יש ענפים בהם המצב משתנה וקשה לתכנן. # יש לשקול בכובד ראש שיקולי קריירה מול יציבות. # המשכורת היא לא תמיד בטוחה ברמתה גבוהה. בתכנונים פיננסיים עתידיים (משכנתא...) יש לקחת מקדם ביטחון גבוה. שנה טובה !

השאר תגובה