אמנות הפיתוי או איך להתלבש לראיון עבודה

מאת JobHunt

כלל ידוע הוא שעל מנת להצליח בראיון עבודה, עלינו להכין את עצמנו לקראתו. נברר מראש את המקום בו קבענו להיפגש, את דרכי ההגעה אליו והאם יש חניה מסודרת באזור. נחפש מידע על החברה המעסיקה, אילו ערכים יש להם ואיך אנחנו יכולים להשתלב שם בצורה הטובה ביותר. נלמד היטב את התפקיד אליו אנחנו מתראיינים ובמקרים מסויימים אפילו נחזור ונדפדף בקורס רלוונטי מהתואר הראשון.

אם נרצה להשקיע, אפילו ננסה לברר מי האדם שצפוי לראיין אותנו ונטרח לגלות דבר או שניים לגביו.
בין כל ההכנות לקראת הצד השני, אנחנו עלולים לשכוח את עצמנו. אנחנו מביאים משהו משלנו לפגישה, מעבר ליכולות ולקורות החיים. המראה שלנו והמלתחה שלנו. אלה הם הדברים שיקבעו את הרושם הראשוני.

אז מה ללבוש ואיך להתכונן לראיון עבודה?

לפני שנעסוק בלבוש ובמראה הכללי, חשוב להתחיל בדבר אחד: מקלחת. זה נראה מובן מאליו ובכל זאת חשוב להדגיש, לראיון עבודה נגיע נקיים. ריח גוף חזק ולא נעים עלול להרתיע את האדם השני. אין סיבה שניחוח של זיעה יהיה הסיבה שישללו אותנו מלהתקבל לעבודה. סבון ודאודורנט הם הכלים הבסיסיים לקראת ראיון מוצלח. מובן שמלבד היגיינה אישית, גם בבחירת המלתחה לפגישה נסתכל רק על בגדים נקיים.

אחרי ששמנו דגש על ניקיון אישי, הגיע הזמן להתעסק במה ללבוש.

הגופייה המגניבה שדנה הביאה לנו מהודו אינה מתאימה. גם לא החולצה שקנינו למסיבת הרווקים של דני או חולצת המשי שאמא הכריחה אותנו להצטייד בה לקראת החתונה שלו. הבחירה הנבונה היא חולצת פולו יפה או חולצה מכופתרת פשוטה. וכשלובשים את החולצה הנכונה, צריך לזכור לקראת מה אנחנו הולכים. מחשוף הוא רעיון טוב בים או בפאב, אך לעניינינו – נכפתר את החולצה בצורה הולמת.

גם המכנסיים דורשים מחשבה. מכנסי ה-3/4 שקנית בקסטרו אולי עלו יותר מהשכר היומי שלך, ואמנם הדגמ"ח בצבעי הסוואה לא דורשים השקעה נוספת בגיהוץ, אבל שתי האופציות האלה לא מוצלחות. לא נלבש את המכנסיים האלה בדיוק כמו שאנחנו יודעים לוותר על מכנסי הדייגים שדנה הביאה כדי שיתאימו לגופיה מהודו. ג'ינס מסודר, דגמ"ח בצבע יסוד, מכנסי כותנה מגוהצים, כל אלה יהיו בחירות טובות.

גם אם חם והים קורא לנו לבוא אחרי הראיון, הכפכפים יכולים לחכות באוטו או להיות מוסתרים היטב בתוך התיק. לראיון נגיע עם נעליים סגורות. הן לא חייבות להיות מצוחצחות, אבל בהחלט צריכות להיות נקיות. הנעליים השחורות שמלוות אותנו לכל חתונה יכולות לחכות לפעם הבאה שדני יחליט להתמסד. בהחלט אפשר להגיע לפגישה עם ה"טימברלנד" שקנינו לפני החורף שעבר, ונעלנו רק ארבע פעמים מאז.

באופן כללי, המטרה היא לא למשוך תשומת לב יתרה להופעה הכללית וללבוש. במקרה הזה להיות בולט עלול להתפרש כמציק לעין, והמטרה היא להתמקד בתוכן ולא במראה החיצוני. עם זאת, ללא ספק אפשר לשמור על ייחודיות. שרשרת שיוצאת מהכיס אל לולאת הג'ינס, עגיל באוזן, קעקוע ממוקם אסטרטגית, צעיף יפה, משקפיים מיוחדים או כל פריט אחר שנוח לנו איתו הם בהחלט במקום.

בכל מקרה, חשוב לזכור – אנחנו צריכים להרגיש נוח בבחירת הלבוש שלנו.
הרי לא נרצה להתלבש בקפידה ואז לבלות את הראיון כשדעתנו מוסחת בגלל ה"וואג'י" מהמכנסיים שהחלטנו ללבוש בפעם הראשונה דווקא לקראת הפגישה הזאת.

בהצלחה!

7 תגובות לפוסט

  •  :  בטח לא טוענים שאנחנו רובוטים ורחוק מזה. מראיין בוודאי יעדיף מרואיינת עם מחשוף, אבל האם יבחר להעסיק אותה? אני לא כל כך בטוחה
  •  :  עם חולצת פולו תראה יותר אלגנטי
  •  :  מתחסדים, ערכי מוסר ופוליטקלי קורקט לא רלוונטים נ אמר מה שכולם חושבים ולא מרשים לעצמם אפילו לחשוב (האח הגדול מאזין גם למחשבות) מאחר שכולנו מבוססים על מערכת הפעלה (לפני אנדרואיד או IOS) של חייה יותר מסביר שלמראיין גבר מחשוף כן יהווה נקודת זכות אצל מרואינת. אלא אם אתם טוענים שכולנו רובוטים
  •  :  רחלי, הוצאת לי את המילים מהפה. אני דווקא הייתי הולך על לבוש צנוע
  •  :  פוסט המשך המיועד לנשים : http://www.jobhunt.co.il/WPTest/?p=392
  •  :  וכדאי שקודם תלמד לאיית לפני שאתה בוחר מועמדות עם מחשוף
  •  :  אם או בלי מחשוף מה שקובע זה הידע המקצועי במקרה של שוויון בין מועמדים למען הגילוי הנאות מודה שאני האתי בוחר בזו עם המחשוף

השאר תגובה