יום מבחנים בצ'ק פוינט – קוד

מאת JobHunt

קודם כל המבחן לא קל בכלל אז אל תזלזלו ותתכוננו חזק , תבואו ערניים ועם סנדביץ טוב ובקבוק מים (עדיף ערק שיהיה בכיף) ואל תיהיו מקובעים בראש מבחינת פתרון (למי שחושב שלפתור את השאלות בבית זה פותר אותו מלהתאמץ).

מי שבאמת מסיים את המבחן שלהם בשלוש שעות תותח ומגיע לו לעבוד שם כי אתה חייב לתקתק את הקוד כמו מכונה , לא כולם מספיקים גם ב 4 שעות והם משוחררים הביתה.

קצת לגבי המבחן :
קודם כל יש לקרוא את ההוראות לכל שאלה באנגלית והזמן רץ גם בזמן הקריאה , ההוראות כתובות שם וכן את הדברים שאתה צריך על מנת לפתור את השאלה , אין טעם לחפש בקוד סתם דברים למעט לגבי הערות מה עושה פונקציה ספציפית שאתה רוצה להשתמש בה.
מי שפתר את השאלות שמופיעות פה ורשם לעצמו הערות יחסוך לו זמן , מה שכן לפתור בבית את השאלות לא מדמה בצורה מלאה את שיטת העבודה שלהם על הפונקציות שאתה צריך לכתוב ולכן תבינו את הבסיס לפתרון ובשטח תבינו מה הם עושים ואיך להתאים את זה (באמת שלא מסובך רק קחו בחשבון עשר דק הבנה של מה בדיוק קורה ולכן ממליץ באמת להתחיל משאלה מספר 1 שהיא יחסית קלילה על מנת להבין את העקרון).
*היתה גישה מאוד מצומצמת לאינטרנט בעיקר על מנת לחפש פונקציה ספציפית בשפה שבה אתם נבחנים , לא הייתי בונה אבל על זה כי תגלו שזה מעכב מאוד אם תנסו לחפש יותר ממשהו אחד.

לגבי השאלות :
1)כמו שכתוב כאן בפורם , לדעת עץ בינארי ממויין ואיך עושים סריקה שלו.
2)שאלת API באמת שלא מסובך , תחפשו איזה פונקציות קיימות לשימוש ומה הם עושות , כמו כן תעברו על הקוד להבין טיפה מה קורה שם.
3)השאלה הקשה ביותר במבחן , תקראו טוב את ההוראות ואז תיגשו למצוא את הבאגים ולתקן , המלצה תעברו שורה שורה בקוד ותבינו מה היא עושה ותחפשו איפה השגיאות הלוגיות (מומלץ לעבוד עם הדיבאגר ולהבין מה קורה שם)
*הערה – היה מישהו שכתב פה כבר שכנראה ההודעות שהוא קיבל היו לא תקינות אז זה לא נכון כנראה שהוא פשוט לא הבין מה צריך לעשות בצורה מלאה ,שלא תתקעו ותחשבו שזה קרה גם לכם ותתיאשו.
4)כמו שכבר אמרתי הם עובדים בצורה מעט שונה מבחינת קוד אז אם אתם מנסים לממש בבית קחו בחשבון שיש להתאים למה שתקבלו בשטח .
*יש שם רמז ברור בקוד לכמות המקסימלתי הניתנת של שולחים בעלי 10% או יותר מהסה"כ אם לא הבנתם עד עכשיו כמה ולמה.

5)היתה לי שאלה נוספת אז קחו בחשבון שזה יכול להיות לכל השפות , אני אישית לא נתקלתי אף פעם בשאלה כזאת , יש שעה לחשוב איך לבצע ולממש (תפתרו בבית לפני דוגמאות ממה שתמצאו על מנת שיעזור לכם בחשיבה).

אל תתבישו לקחת עשר דקות הפסקה לפני החלק הבא לשרותים וכו'.

לגבי החלק של ה לינוקס :
1)באמת שאין צורך להתכונן או להיות בעל ידע מראש ,אני אישית בחיים לא פתחתי לינוקס , הכל כתוב לכם בהוראות פלוס להפעיל מעט את הראש , יש שעה וחצי שזה בהחלט אמור להספיק.

 

לבדיקת התאמה

יום מבחנים 2020 – עדכון

מאת JobHunt

הייתי שבוע שעבר במבחנים האלה וזה אכן זהה לכל מה שנכתב כאן:

4 שעות בחינה, כשבשעה הרביעית יורדות כבר נק'.
4 שאלות לממש, הראשונה עץ בינארי, וכ'ו כמו שכבר נכתב.

שום שאלה שם לא היתה ממש קשה, כמו זה שהייתי צריך להתמודד עם להבין קוד קיים ולעבוד עליו.
זה לקח לי המון זמן לקלוט מה מקבלת/מחזירה כל פונק' שהם בנו שם, והיו מקומות שהם בכוונה כתבו בצורה לא מובנת. כמו כן, לדעתי ההוראות מאד לקו בחסר.

השעון שמתקתק מולך גם תורם ללחץ.

לדעתי ההכנה הכי טובה למבחן כזה (בדיעבד)-לבקש מחבר איזה שהוא תרגיל בC שהוא עשה כבר בעבר. לבקש ממנו למחוק 2 מימושים של פונק' ושאתה צריך לממש אותם. משהו כזה.

 

לבדיקת התאמה

יום מיונים- תיכנות- תאור מפורט

מאת JobHunt

יש למבחן 3 חלקים: חלק ראשון הכי גדול שבו 4 שאלות תכנותיות והוא נמשך 3-4 שעות, חלק שני של שעה וחצי ובו נדרשים להריץ קצת פקודות בסיסיות של תקשורת בין שתי מכונות לינוקס ובנוסף גם לקמפל ולהתקין קוד תוכנה מוכן, חלק שלישי הוא בן רק חצי שעה והוא מבחן עיצוב גרפי.

חלק א:

ישנה כביכול מערכת שאמורה לבצע 4 פעולות (כל פעולה זה שאלה): פיירוול של מסרים, סינון מסרים עם וירוסים, סינון מסרים עם מילות מוגנות וניטור של תעבורת המסרים.

מקבלים solution מוכן שבתוכו יש פרויקט שבו 4 מחלקות, כל מחלקה מייצגת שאלה נפרדת, בכל מחלקה יש פונקציה או שתיים ריקות או לא תקינות שאותן אתם צריכים למלא/לתקן.

חוץ מהמחלקות האלו ישנן עוד מחלקות נתונים ועוד פרויקטים אבל בהם לא נוגעים.

מחלקה חשובה מאוד היא מחלקת הודעה/מסר (message) שבאה לייצג טיפוס נתונים מסוג הודעה, בטיפוס הזה יש כתובת שולח, כתובת מקבל, תוכן ההודעה (כמחרוזת) ועוד..

בנוסף לאחר שכתבתם את הקוד ישנו טסטר אוטומטי שהוא מריץ הרבה מסרים על המחלקות השונות והוא מדווח אם מה שכתבתם מתפקד כהלכה ואכן המחלקות מבצעות מה שצריך על המסרים ומקטלגות אותן נכון.

שאלה 1 – צריך לכתוב חיפוש בעץ בינארי ממוין (כלומר לכל קודקוד הבנים משמאל קטנים יותר מהקודקוד ומימין גדולים יותר), ישנו עץ בינארי ממוין שמכיל בכל קודקוד כתובת אסורה (נמשל כתובת של ספאם), את העץ בונים בפונקציה אחרת שעוברת על קובץ טקסטואלי וממירה אותו לעץ אבל הקוד הזה לא אמור לעניין אותכם, בנוסף ישנה פונקציה שמקבלת הודעה ובה אתם צריכים לכתוב קוד שבודק שכתובת השולח וכתובת המקבל לא נמצאים בעץ, אם אחד מהם נמצא אז מחזירים enum שמייצג לזרוק את המסר אחרת מחזירים enum לקבל את המסר.

שימו לב שהביצועים מאוד מאוד חשובים בייחוד בשאלה הזאת ולכן הדרך הכי טובה לדעתי לפתור את זה היא לעשות סריקה של העץ באמצעות while ולא רקורסיה! (מי שלא יודע שיחפש בגוגל איך מחפשים ערך באמצעות לולאה בעץ בינארי ממוין ודגש על ממוין!).

כמה דגשים די טריוואלים: שימו לב שצריך לעשות 2 סריקות של העץ (אחת עבור כתובת השולח ושניה עבור המקבל) לכן כמובן שעדיף לכתוב את סריקת העץ כפונקציה נפרדת שמקבלת פרמטר כתובת ולקרוא לפונקציה פשוט פעמיים, דגש שני הוא שאין לאתחל את העץ בתוך הפונקצית טיפול מסרים שאתם כותבים כי אז עבור כל מסר העץ יאותחל מחדש, יש להגיד משתנה private מסוג העץ במחלקה (של השאלה) ובבנאי שלה לאתחל את העץ וכך הוא יאותחל רק פעם אחת.

שאלה 2 – בשאלה זאת נדרשים לסרוק כל מסר ולגלות האם הוא מכיל וירוס, הסריקה מתבצעת באמצעות מחלקה אחרת שנקראת אנטי וירוס שבה לא אמורים לגעת (אבל כן להבין קצת את הקוד שלה), גם כאן יש לממש פונקציית טיפול במסרים כאשר כל מסר נשלח לאובייקט מסוג המחלקה האחרת ויש לו פונקציה שסורקת את המסר ומחזירה האם יש בו וירוס או אין ובהתאם אתם מחזירים את ה – enum המתאים.

כמה דגשים: כמו בשאלה 1 גם כאן יש להגדיר משתנה פרטי מסוג מחלקת אנטי וירוס ולאתחל אותו בבנאי, חשוב לשים לב שהאתחול כולל גם new וגם קריאה לפונקציית setup (פונקציה של המחלקה) שהיא טוענת בסיס נתונים של הוירוסים וכך האובייקט אנטי וירוס מוכן לשימוש, אגב הצורה שבה הסריקה מתבצעת היא באמצעות ביטויים רגולרים אבל זה לא אמור לעניין אותכם, שימו לב שגם בקריאה אח"כ לפונקציית סריקת מסר מלבד המסר יש עוד כמה ערכים בוליאנים ששולחים אליה, יש ערך שנקרא fullscan שהוא צריך להיות false כי אם הוא true אז מה שיקרה זה שמסר שישלח יבדק כנגד כל הבסיס נתונים של הוירוסים שזה מיותר מכיוון שאם הוא false אז הוא סורק רק עד מציאת וירוס ראשון ואז מפסיק וזה ישפר לכם את הביצועים, יש עוד פרמטר (הראשון ביותר) שבכלל אין לו שימוש בתוך האנטי וירוס וסתם כתבו אותו כדי לבלבל, והפרמטר האחרון הוא loadviruses אך הוא יכול להיות true או false זה לא משנה, כי גם ככה בכל קריאה לסריקת מסר יש בדיקה האם הבסיס נתונים כבר נטען קודם ואם כן אז לא טוענים אותו גם האם הפרמטר הזה יהיה true.

שאלה 3 – יש מחלקה שבתוכה יש פונקציה שמקבלת את המסר וקוראת לפונקציות אחרת במטרה לראות האם במסר יש מילים שמורות אסורות, אם כן אז יש להחזיר enum של זריקת המסר אחרת קבלת המסר, הקוד כבר כולו כתוב כולל פונקציית קבלת המסר אבל יש בקוד הזה הרבה באגים ובכלל המצב הראשוני שלו שהוא מתרסק אם מריצים אותו.

כמה דגשים: יש שם בהתחלה משתנה result שאותו מחזירה הפונקציה אך בשני ה – if העיקריים לא מוצב בו הערך ואת זה יש לתקן, יש משתנה messagedata שלא מקבל ערך בהתחלה.

שימו לב שהתיקונים הם אומנם ברובם בפונקציית הקבלת מסר אך יש גם לתקן קצת בפונקציות האחרות, בנוסף בשאלה הזאת מאוד עוזר בסוף להריץ את הטסטר האוטומטי כדי לוודות שכל המסרים קוטלגו כמו שצריך.

שאלה 4 – צריך לכתוב 2 פונקציות, אחת היא של קבלת המסרים והשנייה היא החזרה של כל הכתובות השולחות שמהם נשלחו יותר מ – 10% מהמסרים עד עכשיו.

הדרך לממש את זה היא באמצעות hashtable וביתר פירוט dictionary ב – #C, כל מפתח (key) יהיה בו כתובת שולח מסוימת וכל ערך יהיה כמה מסרים הכתובת הזאת שלחה, כלומר בעת קבלת מסר חדש בפונקציית הקבלת מסרים יש להעלות את המונה של מפתח כתובת השולח ב – 1 (או כמובן אם זו פעם ראשונה אז יש להוסיף מפתח חדש עם הערך 1) בנוסף יש לשמור מונה פשוט גלובלי ברמת המחלקה שכל פעם שמתקבל מסר חדש אז הוא מוגדל ב – 1.

בפונקציית החזרת הכתובות יש פשוט לעשות לולאה שסורקת את כל המפתחות ב – hashtable ועבור כל מפתח בודקת האם הערך שלו לחלק בערך של המונה הכללי גדול שווה מ – 0.1 (כלומר שווה או גדול מ – 10%), אם כן אז מוסיפים אותו לרשימה שאותה בסוף מחזירים בפונקציה.

כמה דגשים בכלל לכל חלק א: חשוב להגן על הקוד כמו נמשל בפונקציית קבלת ההודעות לבדוק שההודעה המתקבלת היא לא null ושהמסר בתוכה לא ריק, כדאי גם להשתמש ב – try catch בייחוד במצבים של נמשל פניה לאנטי וירוס החיצוני בשאלה 2 שם אנחנו לא יודעים איך מימשו אותו.

חלק ב:

בחלק זה בודקים ידיעה והבנה של פקודות תקשורת בסיסיות, קימפול והתקנה בלינוקס, זה נעשה באמצעות מסמך מפורט שבכל שורה אומר תעשו כך ותעשו כך, אתם צריכים לעקוב שורה אחרי שורה במסמך ולבצע בפועל את ההוראות על שתי מכונות וירטואליות של לינוקס שהן באותה הרשת, ברוב ההוראות במסמך גם רשום איזו פקודה יש להקליד, נמשל רשום שיש לבדוק תקשורת על ידי כתיבת ping וכתובת ה – ip של המכונה השניה, אך יש שורות שבהן לא רשומות הפקודות כמו נמשל רושמים שם שיש לקמפל (תוכנה מסוימת שמקודם הורדנו) בדרך הסטנדרטית ואחר כך להתקין אותה אבל לא רושמים איזה פקודות להקליד.

אנסה לפרט מה שאני זוכר שיש לעשות שם: דבר ראשון יש לבדוק כתובות ip של שתי המכונות, אחר כך לעשות פינג מהמכונה הראשונה לעצמה, אחר כך מהראשונה לשניה, להוריד קובץ tar/zip מהמכונה השניה לראשונה באמצעות ftp, הקובץ הוא למעשה התקנה של תוכנה בשם pure ftp, יש לפתוח אותו, לקמפל את התוכן שלו, להתקין את התוכנה, להריץ אותה, לעשות kill לתהליך שלה, לחפש בתוך אחד ה – headers שלה מסר מסוים (welcome to), לפתוח את המסר הזה ולהוסיף לו את המילה my, לקמפל שוב ולהתקין את התוכנה מחדש, לפתוח את התוכנה ולראות שהמסר שהיא מציגה בהתחלה השתנה בהצלחה.

כמה דגשים: כמו שקודם אמרתי רוב הדברים שיש לעשות רשום במסמך איזה פקודות צריך להקליד כך שאין צורך לזכור פקודות בעל פה, כשמחפשים את המסר שיש לשנות אז לחפש רק את המילים "welcome to" ולא את כל המסר (כי זה נראה לי מסר שמשורשר משני מקומות שונים) אם אני זוכר נכון זה נמצא בקובץ messages_en.h, את הקימפול הסטנדרטי אפשר לעשות עם gcc או make אבל אין צורך לשבור את הראש ולמצוא מה צריך לקמפל אלא יש שם קובץ טקסט שנקרא install, פותחים אותו עם עורך טקסט וישר בשורה הראשונה רשומות 3 פקודות שצריך להריץ, מריצים את 3 הפקודות אחת אחרי השניה והן גם מקמפלות וגם מתקינות את התוכנה, כדי להפעיל את התוכנה אני נכנסתי פשוט לתיקיית הקיצורי דרך לתוכנות מותקנות שהיא אם אני זוכר נכון usr/local/sbin (בכל מקרה כאשר מריצים את 3 הפקודות אז רשום לאיפה הוא מתקין אותה).

חלק ג:

טוב האמת שכאן אין לי יותר מדי מה לומר וגם אין כל כך איך להתכונן לזה, מדובר במשימת עיצוב גרפי, אגב אין חובה לעשות את החלק הזה אבל מי שעושה אותו יהיה לו יתרון בקבלה לתפקידים שדורשים יכולת עיצוב ממשקים, במשימה מדברים על מערכת שמשמשת לחיפוש עובדים בחברה, נותנים תמונה שבתוכה יש כביכול תוצאת חיפוש אחת שכוללת תמונה של עובדת, כמה פקדים והרבה מידע עליה שנמצא בדרך כלל כתיבות טקסט, התצוגה הראשונית בתמונה לא נראית טוב ודי מבולגנת, המשימה היא לפתוח את התמונה בשלמותה בצייר ולגזור ממנה חלקים שונים כמו נמשל התיבות טקסט ואותן לארגן בתמונה חדשה (חלון צייר שני) כך שבסופו של דבר תתקבל תמונה סופית שונה שמציגה את העובד ופרטיו בצורה הרבה יותר מאורגנת, יפה ושימושית, ניתן לשנות את הגודל של הפקדים, צבעים ובכלל כל דבר כמעט שאפשר לעשות בצייר.

כמה דגשים: כדי להתכונן לחלק זה אז למי שלא מכיר אולי כדאי באמת לעבוד קצת עם הצייר, לגזור חלקים מתמונה לשנות גדלים וכ"ו, כדאי לעבוד בצייר במוד זום מוגדל (נמשל 200%), כדאי להתחיל מלחשוב על קבוצות פקדים שונות עם מכנה משותף כמו נמשל כל התיבות שמכילות את פרטי הכתובת ואז פשוט לגזור אותן מהתמונה הראשונה ולשים אותן ביחד יפה בשניה, כאמור הכי טוב לגזור כל פעם דברים מהראשונה וכך לאט לאט התמונה הראשונה מתרקונת ונהיה יותר קל להתסכל עליה ולתכנן מה עושים (זו לפחות הדרך שאני מצאתי בשבילי הכי טובה אך כמובן שיש עוד דרכים).

שאלות מיום מיון 2020-עדכון

מאת JobHunt

היום מתחלק לשלושה מבחנים, אני אתמקד במבחן הראשון בלבד.

קצת רקע על המבחן:

– קיימים 4 סעיפים בלתי תלויים אחד בשני.

לאחר השלמת כל סעיף יש להריץ את התוכנית ושם מתקבל משוב

האם הצלחתם או לא. חייבים לסיים את כל הסעיפים על מנת לעבור.

– אורכו 4 שעות (אך נאמר שם כי הזמן המומלץ הוא 3 שעות).

– ניתן להיבחן ב-c/ c++/ c#/ java אך נאמר שם כי מומלץ להיבחן 

ב-c או ב-++c מכיוון שכך יפתחו בפניכם יותר משרות.

– ניתן להיעזר באינטרנט אך לא ניתן להיכנס למייל האישי או להוריד קבצים למחשב.

– אחת לכמה זמן מגיע נציג מטעם החברה לעזור אם ישנן שאלות.

– אם סיימתם, יגיע אותו נציג ויבדוק יחד איתכם את פלטי ריצת התוכנית, במידה ואין

שגיאות, תמשיכו למבחן הבא. אחרת, תמשיכו לכיוון היציאה, יש בבניין ליד קפיטריה טובה, אתם מוזמנים להטביע את יגונכם בקפה.

המלצה: המבחן הוא 4 שעות, תבואו מוכנים עם בקבוק מים ומשהו מתוק.

הערה: אני נבחנתי בשפת ++c.

השאלות הן כמו שכבר נכתב כאן בעבר ולכן אחזור בקצרה:

1.1 מימוש פונקציה לחיפוש בינארי בעץ.

חשוב: הפונקציה מקבלת אוביקט מסוג "הודעה" בלבד.

1.2 שימוש ב-API של החברה.

ישנו צמד קבצי h/cpp בהם תמצאו את הפונקציות הרלוונטיות.

לצורך הסעיף הזה אני ממליץ בחום לעבור על התהליך הזה (שימוש ב-API).

1.3 תיקון שגיאות – נתון קובץ cpp אשר מכיל בתוכו שגיאות (תחביר, לוגיקה וכדומה),

יש למצוא את כולן ולתקן אותן.

הערה: לדעתי שווה לדחות את הסעיף הזה לסוף, קצת מייגע.

1.4 נתונה תעבורת הודעות ממען לנמען ויש להחזיר רשימה של כתובות (מען/נמען)

של כל אלה שאחראים ליותר מ-10% מההודעות הללו.

חשוב: הפונקציה מקבלת אוביקט מסוג "הודעה" בלבד.

המבחן נעשה ב-visual studio על פרוייקט קיים שמכיל ארבע פולדרים עיקריים, כל אחד רלוונטי לשאלה אחרת (ומכיל את קבצי ה-c וה-h הרלוונטיים לשאלה). למעשה, אתם מממשים מס' מצומצם של פונקציות בתוך מערכת קיימת.

אין צורך לכתוב קבצים מאפס, בכל שאלה כבר קיים קובץ עבודה מוכן שבו רק צריך לממש פונקציות בהתאם להנחיות המבחן.

מבחינת השאלות עצמן, המבחן נועד לראות בעיקר לבדוק את היכולת שלכם להבין את המערכת ולכתוב עבורה פונקציות, לכן אין יכולת אמיתית לבוא עם פתרון "מוכן" מהבית, אבל בסופו של דבר לא מדובר במבחן מסובך מדי. אני ממליץ לדעת טוב את הסינטקס של השפה שבה אתם בוחרים לעבור את המבחן ולחזור על עקרונות תכנותיים (לבדוק הקצאות זיכרון, חריגה במערכים וכו'). מבחינת רמת הקוד, מדובר בסה"כ בתכנות די בסיסי (אין צורך אמיתי להשתמש בת'רדים למשל).

1. מימוש חיפוש על עץ בינארי: אין מה להסתבך פה, מקבלים קודקוד ואיבר שרוצים למצוא.

2. מימוש ע"י שימוש ב-API חיצוני: כנ"ל, אתם מקבלים API ואת המימוש הלא מתועד שלו וצריכים להבין איך הקוד עובד ולהשתמש בו.

3. תיקון קוד קיים: אתם מקבלים קובץ C מוכן וצריכים לדבג אותו ולתקן את השגיאות בקובץ עצמו כך שיעבוד. עיקר העבודה הייתה סביב עקרונות תכנותיים ב-C (מניפולציות על מערכים וסטרינגים, הקצאות זכרון וכו').

4. בדיקת סטטיסטיקות – אין יותר מדי מה להוסיף למעט העובדה שמספקים לכם מימוש של hashTable שאפשר (ומומלץ) לעבוד איתו.

לכל שאלה יש טסט שאתם יכולים להריץ בכדי לבדוק אם הפתרון שלכם עובד.

חייבים לפתור את כל השאלות כדי לעבור ומוקצות לכך ארבע שעות, אם כי מבחינתם אתם צריכים לפתור הכל בשלוש (כלומר מי שלא פותר בשלוש שעות יכול להמשיך לעבוד עוד שעה, אבל זה מפחית את הסיכויים שלו להמשיך).

אין יותר מדי מה להרחיב על שני המבחנים הבאים:
הראשון הוא מבחן על פקודות shell בסיסיות לינוקס (וההנחיות פחות או יותר אומרות לכם מה לעשות בדיוק, פשוט לעקוב אחריהן) והשני הוא מבחן GUI שבו אתם צריכים לערוך תמונה בצייר וליצור ממנה GUI של תוכנה.

 

לבדיקת התאמה

2020 Security Analyst

מאת JobHunt

במבחן שני חלקים – חלק 1 עם שאלות כלליות ממתמטיקה ומד"מח – הסתברות בדידה (קומבינטוריקה), קצת על מבני נתונים בסיסיים, ועוד כל מני כאלו שבגדול לא אמורה להיות בעיה לפתור אותם אם סיימת שנה א'.

בחלק שני עובדים עם הדוחות של WireShark – היכרות של כמה שעות לפני זה אמורה להספיק..

בגדול תצטרך להסיק מסקנות על הלוגים (Logs) של תקשורת (שהם נתונים בפורמט ה-HexEdit ב-WireShark) ולראות בין כמה Logs כאלו איזה מהם שגוי ובמה (כשלפני זה מתארים לך בקצרה מה הפרוטוקול שהשתמשו בו, כלומר איך נראה ה Log – מה מופיע בהתחלה, מה בסוף, איזה בית זה אורך הקלט איזה בית זה עוד משהו.. ככה שלהתמצות ב Hexa יכול לחסוך זמן). וגם ישאלו איזה תוכנית של C (יותר מדויק נותנים תוכנית עם כמה שורות חסרות) יכולה לבדוק האם ה-Log הוא בטוח או יכול לשמש לפרצות (כמובן שיתנו הסבר כלשהו על איזה פרצות יכולות להיות ובגלל מה).

בגדול התוכניות של C הם מאוד קצרות (בערך עשרה שורות) וצריך להשלים בתוכן כמה שורות בודדות.

ככה יתנו לך כ3-4 פרוטוקולים (ולכל אחד כ2-3 Logs) ועל כל אחד מהפרוטוקולים מגוון של שאלות באותו סגנון כפי שתארתי.

כדאי להקשיב לאינטואיציה אם לא מספיק לפתור משהו כי המבחן הוא אמריקאי וחבל לא לענות, אז אם משהו נראה כנכון כדאי לבחור בו.

 

לבדיקת התאמה

משרת QA

מאת JobHunt

מה כדאי ללמוד למשרת QA – עברו על המדריך הטכני שלהם איך לחבר ראוטר ולגלוש איתו באינטרנט, לא צריך לקרוא את כולו, גם לא בבחינה אבל צריך לדעת לעשות חיפוש ממוקד בקובץ PDF ענק (משהו כמו 800 עמודים) באמת שלא צריך להתרגש מזה כיוון שיש שם המון תמונות הסברים מאוד מפורטים

נסו למצוא בכוחות עצמכם איך להתחבר לאינטרנט באופן קוי, איך להתחבר לאינטרנט באופן אלחוטי לא מאובטח ואיך להתחבר אלחוטית באופן מאובטח. רמז, לפני שאתם מראים לבוחנים שיש לכם חיבור אלחוטי נתקו את כבל הרשת ובידקו שאתם גולשים, כך גם תוכיחו שהאלחוטי עובד אם ישאלו אתכם על זה

 

לבדיקת התאמה

יום מיון QA

מאת JobHunt

שאלות מיום מיון:

חלק 1- מתכנסים בערך 30 איש ועושים לנו מבחן במחשב 

המבחן הראשון היה בעצם הגדרות של משולש ושאלות לדוגמא

הגדרות-

במשולש יהיו רק מספרים חיובים

משולש יתאפשר רק אם 2 הצלעות גדולות מהצלע השלישית

יש משולש שווה שוקיים שונה שוקיים ו ישר זווית

וככה עוד הגדרות ומביאים לכם שאלה נגיד

באיזה נתונים המערכת תתן באג? כזה ככה

(1,22,3)

(1,1,1)

(1,2,3)

וכאילו 111 זה הישר זוית כי כל הצלעות שוות 123 זה שונה לעות והראשון לא קשור

אני מקווה שעזרתי להבין בערך

המבחן השני היה על submask וIP למשל שאלו

באיפי כזה 20\192.2.5.0 (אני לא יודעת אם האיפי הזה חוקי זה לצורך הדוגמא לא ממש מבינה בזה)

אז שואלית כמה HOST יש בזה כמה SUBNET אפשר להכניס לכתובת כזאת 

ועל הסיביות שאחרי הסלאש

ועל איפי לפי מחלקות ACB

בעקרון רוב השאלות כאלה

אם יש לי מספר ככה וככה כמה סיביות יהיו בו

אם יש לי איפי ממחלקה C איך הSUBNET שלו יראה

225.225.225.0

או

225.6.0.21

כאלה וגםם היה שאלה כמה רשתות יש בכתובת איפי 162.35.2.6 לדוגמא

ואחרי זה מוצאים את כולם ואז המבחן השלישי

מאמר על פייורוואל של צק פוינט ואיך הוא עובד

ואז שאלות על המאמר למשל

מראים לכם ממש תמונה מהגדרת חוק בFIREWALL ואומרים לכם אם במצב שחוק מוגדר ככה

מה לא יתאפשר\ או כן יתאפשר\ או מה יקרה כשננסה להיכנס לדדף HTTP וכאלה

זה היה החלק הקל

אחרי השלב הזה לא המשכתי מתוך ה30 נשארו רק איזה 5 אנשים

לדעתי החלק הכי חשוב זה על כל המספריםם הבינארים 1111.0000.11100 בלה בלה חח שאני לא מבינה בזה כלום

אם אתם באים עם ידע מעמיק בזה תאכלס אפשר לעבור

אני לאבאמת יודעת מה הם חיפשו אנשים בלי ידע עם הרבה ידע או ידע בינוני כי אנשים שהיו איתי היו ממש בקיאים בחומר אז לא באמת יודעת על מה הם בוחנים

אגב מבחן ראשון זה 10-15 שעה

השני שעה 

והשלישי שעה

אבל מסיימים אותם הרבה יותר מהר

בהצלחה לכל מי שנבחן

 

לבדיקת התאמה

יום מיון לבדיקות ותמיכה טכנית

מאת JobHunt

יום מיונים ל-QA ותמיכה טכנית:

שני מבחנים על מחשב עם שאלות על תקשורת מחשבים: ip, default gate,server עם אינטרנט וכו'.

בחלק השני מקבלים ראוטר וצריך לדעת לקנפג אותו בהתאם להוראות שהם מבקשים. כמדומני שזה היה לשנות את הip לip דינאמי 

או משהו בסגנון הזה.

בסוף המבחנים עברו 10 בסך הכל, 5 לתמיכה טכנית ו5 לQA.

נבחן נוסף:

היו 2 מבחנים באנגלית עם זמן ידוע מראש, החלק הראשון היה קל יחסית וכל אחד יכול לעבור אותו, החלק השני כלל טקסט ארוך באנגלית על מעבר תנועות בין ראו טריים. הדוגמאות שהם נתנו לא היו ברורות בכלל, ובתשובות היה נשמה כי יש יותר מתשובה אחת מתאימה. היות ולא ניתן להתכונן לזה מראש, אז מומלץ לקחת זמן ולהתרכז ולנסות להבין את הדוגמאות עד הסוף.
אכן התחילו את היום אני מעריך משהו כמו 40-50 איש ועברו בודדים מאוד.

נבחן נוסף:

המיון מתבצע בכמה שלבים:

בשלב הראשון יש מבחן שמורכב משני חלקים. לכל חלק יש 10 שאלות והכל באנגלית.

חלק הראשון- מתוארת "תוכנה" עם מספר כללים שצריכים להתקיים בה. משתמש אמור להכניס ערכים עבור צלעות למשולש בהתאם לכללים והתוכנה בודקת האם הערכים שהוזנו חוקיים או לא.

לחלק הזה מוקצבת רבע שעה והוא מאוד פשוט.

החלק השני- מסמך של 15 עמודים בערך (כולל השאלות) שכולל חלק לקריאה- רקע והסברים על פיירוול מסויים. השאלות בעצם בודקות אם הבנת את החוקים,הגבלות והרשאות במקרים לדוגמא. 

חלק מהשאלות הן על תרשימי זרימה שמציגים את המקרים אחרי שעברו שינויים (ואז צריך להבין מה השינוי ומה המשמעות שלו).

בכל מקרה, גם החלק הזה ממש לא מסובך. לוגיקה פשוטה..

לחלק הזה הוקצבה שעה.

ביום מיון שהייתי כמעט כולם עברו את השלב הזה (יותר מ20 אנשים לדעתי).

בשלב השני- מתחלקים לקבוצות של 4-5. 

כל אחד מקבל ראוטר ( check point utm edge) (פיזית), וצריך לחבר אותו להאב, למחשב (אם זה משנה למישהו משהו, מדובר ב XP) ולקנפג אותו בהתאם להוראות (חומרי עזר- PDF של 800 עמודים על הראוטר, דף שמתמצת את התהליך התקנה, 2 דפים של הגדרות מושגים בסיסיים כמו DNS, gateway).

שלב ראשון- לחבר פיזית, להגדיר IP, סיסמא ולבדוק שאכן הצלחת להתחבר לרשת.

שלב שני- להעביר את כל הסיפור לWIFI.

שלב שלישי אני לא זוכרת.

החלק הזה מורכב משלושה שלבים ואורך 85 דקות.

מי שעובר את החלק הזה ממשיך לראיונות בכ"א.

אם יש משהו שאתה יכול להכין את עצמך למיונים זה בעצם לדעת לחבר ולקנפג ראוטר מהתחלה ועד הסוף (מי שלא מנוסה בעניין כדאי מאוד שיתנסה ויתרגל כמה שיותר אחרת חבל על הזמן שלכם. 85 דקות לא יספיקו למי שלא בקיא).

נבחן נוסף:

לגבי החלק הראשון של המבחנים:

המבחן הראשון (של המשולשים) באמת פשוט. רק הלחץ והאנגלית הם אלה שמפריעים.

המבחן השני הוא שבעה עמודים של אנסין ואחכ 10 שאלות.

מסבירים שם על איך מוקצים מספרי IP.

אני מתכון לספרות של הכתובת IP. מה הם מייצגות.

ללמוד את משמעות המחלקות A B C.

להבין מה זה אומר הסלאש שיש לפעמים אחרי כתובות IP.

(X.X.X.X\26)

להבין איך מייצרים כתובת SUBNET מכתובת IP.

בעיקרון להבין טוב טוב מה המספרים של כתובות IP אומרים. זה כל הנושא.

זה קצת קשור למספרי בינארים ופעולות על מספרים בינארים כמו XOR AND OR.

 

לבדיקת התאמה

למשרת QA

מאת JobHunt

הראיון הראשון היה טלפוני שבדק נכונות לסוג העבודה וטיפה רקע מקצועי.
הראיון השני היה מול הר״צ והמנהל qa.
בראיון הזה היה בעיקר שיחה על מי אני מה אני למה אני רוצה לעבוד אצלהם ולמה אני מתאים.
חלק שני היה שהם סיפרו על המשרה לעומק אופי המקום וכו.
חלק שלישי היה שאלות מעולם הqa.
בגל שאני באתי מעולם התקשורת לא היו שאלות תוכנה.
השאלה:
נתונה לך מכונת פחיות לפני שחרור ללקוח.
איזה בא בדיקות תגדיר לביצוע לפני שחרור המכונה מהמפעל?
אין תשובה נכונה במאה אחוז, יש להציג עקרון חשיבה שבודק את כל המכלולים בנפרד, את הפונקציונליות של הכל ביחד ומצבי קיצון( לדוגמא מה קורה שמכבים את המכונה באמצע שליפת פחית, או מה קורה שלוחצים על כמה משקעות בו זמנית וכו…)
חלק רביעי שאלות מעולם התוכן שממנו באתי (מאמין שאם הייתי בא מעולם של תוכנה זה היה מגיע מכיוון התוכנה) תקשורת.
שאלה:
מה תפקידו של nativ vlan.
כאשר שני עמדות מחוברות אחת לשני בכבל וכל אחת מוגדרת עם כתובת רשת אחרת.
עמדה א10.10.10.10 255.255.255.0 gw 10.10.10.1
עמדהב 20.20.20.20 25.2555.255.0 gw 20.20.20.1
העם פינג יעבור בין המחשבים?
בתשובה צריך כמובן להגיד גם למה…
מנגנון arp והאופן שבו כרטיס הרשת בעצם עובד ויודע האם הכתובת נמצאת אצלו ברשת או לא.
נ.ב התשובה היא לא.
אחרי זה היה מבחן מעשי
לקחו אותי למעבדות נתנו לי fw לא זוכר את הדגם. ואמרו לי לחבר אותו ככה שיהיה לי פינג שיעבור בין שני עמדות שמחוברות אליו.
אמרתי להם בהתחלה שמעולם לא נגעתי בfw ולכן התרגיל הפשוט.
לזכותי יאמר שהייתה בעיה שגם הרצ לא ידע לפתור ואולי היה לזה שיקול במעבר שלי לשלב הבא.

בשלב שאחריו היה חי ראיון עם המנהל של הקבוצה שהיה בעיקר הכרות יבשה וגם באמת קצת משו כמו חצי שעה ומשם ישר עברנו לhr

JAVA ראיון

מאת JobHunt

המבחן מורכב מ 5 שאלות: Java

בכל שאלה צריך לממש פונקציה:
1. צריך לממש עץ בינארי, שעושה חיפוש בינארי.
2. צריך לממש קריאה לפונקציה שמחזירה Struct * ואז לשלוח לפונקציה אחרת את ה Struct שקיבלנו.
3.צריך לתקן קוד, שלא התקמפל.
4. שאלת אלגוריתם.
5. שאלת נושא.

בעקרון מי שמסיים 4 שאלות Java מתוך 5 – עובר.

לבדיקת התאמה