יום מבחנים בצ'ק פוינט – קוד

מאת JobHunt

קודם כל המבחן לא קל בכלל אז אל תזלזלו ותתכוננו חזק , תבואו ערניים ועם סנדביץ טוב ובקבוק מים (עדיף ערק שיהיה בכיף) ואל תיהיו מקובעים בראש מבחינת פתרון (למי שחושב שלפתור את השאלות בבית זה פותר אותו מלהתאמץ).

מי שבאמת מסיים את המבחן שלהם בשלוש שעות תותח ומגיע לו לעבוד שם כי אתה חייב לתקתק את הקוד כמו מכונה , לא כולם מספיקים גם ב 4 שעות והם משוחררים הביתה.

קצת לגבי המבחן :
קודם כל יש לקרוא את ההוראות לכל שאלה באנגלית והזמן רץ גם בזמן הקריאה , ההוראות כתובות שם וכן את הדברים שאתה צריך על מנת לפתור את השאלה , אין טעם לחפש בקוד סתם דברים למעט לגבי הערות מה עושה פונקציה ספציפית שאתה רוצה להשתמש בה.
מי שפתר את השאלות שמופיעות פה ורשם לעצמו הערות יחסוך לו זמן , מה שכן לפתור בבית את השאלות לא מדמה בצורה מלאה את שיטת העבודה שלהם על הפונקציות שאתה צריך לכתוב ולכן תבינו את הבסיס לפתרון ובשטח תבינו מה הם עושים ואיך להתאים את זה (באמת שלא מסובך רק קחו בחשבון עשר דק הבנה של מה בדיוק קורה ולכן ממליץ באמת להתחיל משאלה מספר 1 שהיא יחסית קלילה על מנת להבין את העקרון).
*היתה גישה מאוד מצומצמת לאינטרנט בעיקר על מנת לחפש פונקציה ספציפית בשפה שבה אתם נבחנים , לא הייתי בונה אבל על זה כי תגלו שזה מעכב מאוד אם תנסו לחפש יותר ממשהו אחד.

לגבי השאלות :
1)כמו שכתוב כאן בפורם , לדעת עץ בינארי ממויין ואיך עושים סריקה שלו.
2)שאלת API באמת שלא מסובך , תחפשו איזה פונקציות קיימות לשימוש ומה הם עושות , כמו כן תעברו על הקוד להבין טיפה מה קורה שם.
3)השאלה הקשה ביותר במבחן , תקראו טוב את ההוראות ואז תיגשו למצוא את הבאגים ולתקן , המלצה תעברו שורה שורה בקוד ותבינו מה היא עושה ותחפשו איפה השגיאות הלוגיות (מומלץ לעבוד עם הדיבאגר ולהבין מה קורה שם)
*הערה – היה מישהו שכתב פה כבר שכנראה ההודעות שהוא קיבל היו לא תקינות אז זה לא נכון כנראה שהוא פשוט לא הבין מה צריך לעשות בצורה מלאה ,שלא תתקעו ותחשבו שזה קרה גם לכם ותתיאשו.
4)כמו שכבר אמרתי הם עובדים בצורה מעט שונה מבחינת קוד אז אם אתם מנסים לממש בבית קחו בחשבון שיש להתאים למה שתקבלו בשטח .
*יש שם רמז ברור בקוד לכמות המקסימלתי הניתנת של שולחים בעלי 10% או יותר מהסה"כ אם לא הבנתם עד עכשיו כמה ולמה.

5)היתה לי שאלה נוספת אז קחו בחשבון שזה יכול להיות לכל השפות , אני אישית לא נתקלתי אף פעם בשאלה כזאת , יש שעה לחשוב איך לבצע ולממש (תפתרו בבית לפני דוגמאות ממה שתמצאו על מנת שיעזור לכם בחשיבה).

אל תתבישו לקחת עשר דקות הפסקה לפני החלק הבא לשרותים וכו'.

לגבי החלק של ה לינוקס :
1)באמת שאין צורך להתכונן או להיות בעל ידע מראש ,אני אישית בחיים לא פתחתי לינוקס , הכל כתוב לכם בהוראות פלוס להפעיל מעט את הראש , יש שעה וחצי שזה בהחלט אמור להספיק.

 

לבדיקת התאמה