אלביט – כללי 2

מאת JobHunt

הייתי באלישרא(חברת בת של אלביט) בראיון למשרת סטודנט פיתוח ומימוש אלגוריתמים ב-C. ראיון ראשון היה ראיון טכני אבל שאלו גם שאלות אישיות תוך כדי. מול ראש צוות, אדם נחמד ומקצועי.

שאלה ראשונה: לכתוב איזושהיא פונקציה ב-C שמקבלת אינדקציה של נגיעה במסך נגיעה(מקבלים קוארדינטות X ו-Y) ותודיע אם הנגיעה היא נגיעה חדשה או לא, כשנגיעה חדשה מוגדרת אינדיקציה במרחק שגדול מ-3 בX או בY מהאינדיקציה הקודמת. סתם פונקציה פשוטה וקצרה אבל לקח הרבה זמן להבין מה בדיוק המשימה, לא היה ברור. אח"כ נשאלתי אם אפשר לייעל או אפילו לקצר מעט את הקוד(כי אצלי היה אפשר ואכן קיצרתי). לשים לב למקרה קצה.

שאלה שנייה: אתה עובד במפעל של צלחות וצריך לבדוק את החוזק של הצלחות. יש בניין של 1000 קומות ואתה צריך לומר ע"י זריקות של הצלחות מהקומות, מאיזה קומה בדיוק הצלחת נשברת. בכל זריקה שבה לא נשברה הצלחת אתה יכול לרדת לקחת אותה ולזרוק שוב.

חלק ראשון- יש לך צלחת אחת בלבד וזריקות ללא הגבלה. מה היית עושה?

חלק שני- יש צלחות בלי הגבלה. מה מספר הזריקות המינימלי למציאת הקומה?

חלק שלישי- כעת יש לך 2 צלחות בלבד. מה מספר הזריקות המינימלי למציאת הקומה?

תוך כדי ובין השאלות הטכניות, נשאלו שאלות כמו: מה אתה רוצה לעשות עוד 5 שנים? איך אתה בלקבל מרות? אם אני אומר שאתה טועה ואתה בטוח בדעתך מה תעשה?

לקראת הסוף המראיין קרא לבוסית שלו להצטרף(כנראה מנהלת המחלקה או משהו כזה). היא שאלה למה בחרת ללמוד את זה, למה אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד, עבודות שעבדתי בהם, ועוד..

לבדיקת התאמה