מהן חמש המיומנויות החשובות לכל מעסיק פוטנציאלי?

מאת JobHunt

skills

עם סיום לימודי הנדסה, דני התחיל לשלוח קו"ח והוזמן לראיון עבודה לתפקיד של בודק תוכנה מתחיל בחברת IT גדולה. הוא מתעתד להיכנס לצוות המונה 8 בודקים ולעבוד מול צוותי פיתוח, תמיכה ומוצר.

אולג סיים את לימודיו במכללת ספיר לפני שנתיים ומאז משמש כמנהל שיווק אונליין של מוצרי פרזול. הוא רוצה לעבור הלאה ומתכונן להגיע לראיון בחברת סטארט-אפ בתחום האפליקציות המונה 14 איש, בה יתפקד כאיש שיווק יחיד.

במעמד הראיון – אילו מיומנויות וכישורים, לדעתכם, על דני ואולג להבליט? 

הייתם חושבים שכל אחד מהם צריך להגיע עם סט שונה של מיומנויות ולהפגין כישורים שונים, שהרי אחד מתעסק בקוד – כחלק מצוות והאחר באנליזה וקריאטיב…

ובכן, תאמינו או לא – יש סט של חמש מיומנויות שתמיד יעזרו לכם להתקבל!

במסגרת חודש התפתחות מקצועית, הצליחו ב-The Muse לזהות ולקבץ חמש מיומנויות עיקריות שירשימו כל מנהל:

1. ניתוח כמותני (Quantitative Analysis): היכולת להשתמש במידע, לנתח אותו וללמוד ממנו – יכולה להיות מועילה בכל תפקיד.

2. אקסל (Excel): אחד הכלים החשובים והחזקים בניתוח מידע. בנוסף, מבין הכלים לניתוח מידע שקיימים היום – אקסל הוא המוכר והנפוץ ביותר. שליטה גבוהה במסד הנתונים תרשים את הצד השני, ואף תהווה אינדיקציה ליכולת שלכם להשתמש גם בכלים אחרים לניתוח מידע.

3.  חשיבה יצירתית (Creative Thinking): בעולם משתנה ודינאמי, היכולת להיות יצירתי בהתמודדות עם אתגרים, בהסתגלות למצבים חדשים ועוד – יכולה להיות מאוד חשובה. חשוב לציין – לא תרצו להשאיר רושם של מוזיקאיים סטלנים שרואים שירים בקונסטלציות כוכבים, אבל כשנעשית במידה – חשיבה יצירתית היא אחת התכונות המרשימות שתוכלו להפגין.

4. תקשורת בין-אישית (Communication Skills): היכולת לתקשר עם הסביבה – בין אם זה בכתב (דוא"ל, IM), בקול (שיחות טלפון) ופנים אל פנים (פגישות, ישיבות ומפגשים) חשובה עבור רוב המעסיקים. עובד תקשורתי יותיר רושם חיובי באינטראקציה שלו מול לקוחות, ספקים ושת"פים, וכן – יוכל להתנהל בצורה אפקטיבית ופורה בעבודה מול גורמים בתוך החברה – החל מהצוות שבו עובד וכלה במנכ"ל. * תקשורת קל להפגין בראיון עבודה על-ידי שימוש במשפטים ברורים, בנויים היטב, והעברת הרעיון בצורה תמציתית ומקצועית.

5. ענווה (Humility): חשוב להגיע לראיון עם ביטחון עצמי והערכה עצמית, אך שוב – במידה. חשוב גם להפגין רצון ויכולת ללמוד – בין אם זה מטעויות, מעמיתים, מנהלים ועוד.

המגזין גם מציע מקומות שבהם ניתן לרכוש ולקבל חלק מהמיומנויות הללו.

במקרה של דני ואולג, נראה שעבור כל אחד מהם – הפגנה של יכולות אנליטיות, יכולת וכלים לניתוח מידע, תקשורת, יצירתיות וענווה – תשרת אותם היטב בקבלה לעבודה..

אולי יש בזה משהו..

 

יש לכם רעיונות אחרים?

ניסיתי ורוצים לשתף בחוויה? בתוצאות?

אל תהססו!

ענת

 

 

 

 

 

השאר תגובה